Poklidná hladina zálivu Sant Carles de la Rápita je jako stvořená pro kotvení s koupáním, pickniky nebo rybolovem. V zátoce je na kůlech postavena i rybářská restaurace s úvazy pro dingy. Ideální podmínky jsou zde pro zdokonalení techniky plachtění méně zkušených jachtařů nebo praktický výcvik zájemců o získání oprávnění kapitánů mořské plavby. Za kulinářskými požitky či na tržiště jiných městeček je možné se vydat příbřežní plavbou, maríny jsou v hustotě deset až 15 mil po celém jižním pobřeží Španělska. Ceny v sezoně za mooring s proudem a vodou nepřekračují 30,--EUR/noc (bez přenocování a připojení na proud obvykle zdarma).

Městečko Sant Carles de la Rápita se nachází na severozápadě delty Ebra, pod pohořím Montsiá. Pokud se budete opalovat na pláži, budete mít výhled na část delty Ebra a také na platformy, kde se chovají mušle. Když budete mít chuť na plody moře, můžete vyzkoušet všechno možné (různé mušle, mořské šneky, rybičky, různé krevety, paellu, fideu, kalamáry atd.) ve vyhlášené restauraci Les Palmeres. Plody moře tam mají výborné, protože je servírují opravdu čerstvé.

YanaYacht - Sant Carles de la Rápita
 

Domovská Sant Carles Marina je dílem An MDL Mediterranean Network Marina a vše je zde prakticky nové. Mimo mooringů poskytuje Sant Carles Marina pohodlné a bezchybné zázemí. K dispozici jsou sprchy a toalety, pračky a sušičky prádla, bazén se sladkou vodou, knihovna a restaurace. V blízkosti je písčitá městská pláž obklopená palmovou promenádou. Ceny jsou zde mírné, lidé přívětiví, s angličtinou uspějete bez problémů, počasí přeje plavbě téměř po celý rok.

 

Sant Carles Marina